L'exalumne Isaac Royo imparteix un seminari sobre la utilització de biblioteques (ButterKnife i RetroFit) productives per a Android

L'exalumne dels cicles de desenvolupament web i de multiplataforma Isaac Royo, ens explica la seva experiència després de 2 anys com a desenvolupador Android a l'empresa Doonamis, on va fer les pràctiques i on s'ha quedat treballant

L'Isaac va poder compartir amb els nostres alumnes la seva trajectòria i la seva experiència dels dos darrers anys en el món laboral

Aquest divendres, l'Isaac Royo, ha fet una xerrada als alumnes del cicle formatiu DAM (Desenvolupament d'aplicacions multiplataforma) sobre la utilització de biblioteques (ButterKnife i RetroFit) productives per a Android.

Les biblioteques són un conjunt de components per a desenvolupar programes. En el cas que ens ocupa permeten utilitzar solucions contrastades, i no haver de partir de zero. Les biblioteques són productives per que ajuden i faciliten al desenvolupador d'aplicacions mòbils en Android a fer tasques comunes.
 
L'Isaac va poder compartir amb els nostres alumnes la seva trajectòria i la seva experiència dels dos darrers anys en el món laboral.
 
Moltes gràcies Isaac!